Tüm Algıladıklarımız Düşüncelerden İbarettir

Ebedi Gençlik

Çoğumuz yalnız vücuttan ibaret olduğumuza inanır, bu yüzden düşüncelerimizin öncelikli rolünün farkında olmayız. Genelde diğer kişilere, koşullara, durumlara, maddesel bir takım şeylere odaklanarak, bunların etkileşimi ile tetiklenen spesifik duygularla yaşamımızı sürdürmeye çalışırız.

Ruh daima düşünceleri ile var olur. Özümüzün gerçekte Ruh olduğunu hatırlamak istersek, yapmamız gereken tek şey düşüncelerimizi düzene sokmaktır. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, bir takım işler, durumlar, koşullar düşünceler olduğu gibi, hissettiğimiz duygular, fikirler ve tüm algıladıklarımız düşüncelerden ibarettir.

Düşünceler nötr değildir, çünkü düşündüğümüz her şey, son derece etkilidir. Yalnız mantıksal düşüncelerin, düşünce olduğunu zannederiz, fakat gördüğümüz, yaşadığımız ve hissettiğimiz her şey düşüncelerden ibarettir, bunda istisnalar yoktur.

Düşüncelerde tek farklılık, onların doğru, ya da yanlış olmasıdır.
Bir düşüncenin, ya da fikrin hakikatle bağdaştığı nasıl anlaşılır?
Eğer düşünce olumlu ise, huzur, sevgi ve şifayı kendisine çeker. Yanlış düşünceler savunma mekanizmalarını aktive eder, korkak ve saldırgan oluruz. Düşüncelerimize bağlı olarak sevgi ya da korku, savaş ya da barış vardır, nötr bir sonuç…

View original post 118 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s